[ HOME ]

Kielecki Klub Shorin-Ryu proponuje:

(Okinawa Karate Shorin-RyuNaukę najstarszego stylu oryginalnego okinawskiego karate w oparciu o bezpośredni przekaz od okinawskiego mistrza Kenyu Chinen 9 Dan.
Styl Shorin-Ryu charakteryzuje się naturalnymi ruchami, dużą szybkością zadawanych uderzeń i kopnięć, twardymi blokami i naturalnym oddechem. Jego podstawę techniczną stanowią: kata, kumite i ćwiczenia na makiwarze.
Jest to doskonała forma aktywności dla każdego i w każdym wieku, dająca oprócz zdrowia i kondycji praktyczną umiejętność samoobrony.

Naukę oryginalnego okinawskiego Kobudo (walki bronią) w oparciu o bezpośredni przekaz okinawskiego mistrza Kenyu Chinen 9 Dan.
Okinawa Kobudo Kobudo to sztuka walki tradycyjnymi okinawskimi broniami: Bo, Sai, Tonfa, Nunchaku. Mimo, że jest ona rozwinięciem i uzupełnieniem techniki karate może być także praktykowana oddzielnie, bez powiązania z nim.
Kobudo to:
- znakomita forma aktywności dla seniorów ze względu na mniejszą intensywność ćwiczeń
- wszechstronna praktyka z broniami spełnia rolę ćwiczeń z lekkim obciążeniem
- brak bezpośredniego kontaktu z partnerem (w porównaniu do karate) jest dodatkową zaletą dla osób preferujących indywidualne doskonalenie.

Szkolenie w zakresie okinawskiego karate jest procesem długotrwałym, w którym liczy się systematyczność i wytrwałość, dlatego też prowadzone jest ono w sposób ciągły. Karate Shorin-Ryu to autentyczna forma bojowego sytemu walki i dlatego trenować je może każdy niezależnie od wieku, płci, czy prezentowanego przez siebie stopnia sprawności fizycznej. Takie były przesłanki uprawiania karate powstałego na Okinawie. Chodzi o to, by w ekstremalnych warunkach, w krytycznej sytuacji umieć się obronić. Okinawskie Karate to dobry sposób na to by zadbać o swoje zdrowie, sprawność fizyczną i bezpieczeństwo. Dostrzega to coraz więcej osób, także w wieku średnim. Wszystkich zapraszamy na wspólne treningi.